SportSET

Wyjątkowa kolekcja butów Endura MTB

buty_endura_mtb_sportset_warszawa

Osoby pasjonujące się wyczynową jazdą na rowerach marki Endura, z pewnością zainteresuje wyjątkowa kolekcja butów Endura-MTB. To produkty stworzone dla klientów, którym zależy na skompletowaniu stroju do jazdy wyczynowej, począwszy od odzieży, kasku, specjalnie dobranych ochraniaczy i skończywszy na dopasowanym obuwiu MTB. Buty Endura MTB mogą zainteresować wielu odbiorców, ponieważ zostały one skonstruowane według filozofii Ergonomistry. Oznacza to, że ta przełomowa kolekcja butów ma gwarantować noszącym je osobom pełną wygodę w trakcie wyczynowej, intensywnej, wielogodzinnej jazdy wybranym modelem butów Endura Warszawa. 

Wyjątkowa kolekcja butów Endura MTB –modele dopasowane do różnych stylów jazdy

buty_endura_mtb_sportset_sklepMarka Endura funkcjonuje na rynku od wielu lat. To firma, która ma renomę w branży rowerów wyczynowych. Endura została założona w 1993 roku i od zawsze miała ona w swojej ofercie zestawy odzieży, dostosowanej do każdego stylu jazdy na rowerze, zarówno tej, odbywającej się w terenie, kolarstwa szosowego, jak równeiż gravel czy poruszanie się po w mieście. Ponadto marka Endura produkuje także akcesoria sportowe dla Triatlonistów. Endura od prawie 30 lat projektuje odzież i akcesoria zgodnie z filozofią Renegade, przeciwstawiając się ogólnie przyjętym konwencjom i podejmując bardzo odważne decyzje. W kolekcji tej marki znajdują się produkty idealnie dopasowane do potrzeb osób wyczynowo jeżdżących na rowerze. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wielu użytkowników jednośladów wyczynowych Endura, firma wprowadziła do sprzedaży obuwie dedykowane bardzo wymagającym klientom. Powstało ono jako rezultat udanej współpracy z marką Pentland. To globalny lider w zakresie produkcji sportowego obuwia, przeznaczonego do osiągania wspaniałych wyników w sportach ekstremalnych. 

Funkcjonująca na rynku od ponad 100 lat marka Pentland skorzystała z cennych wskazówek, rad i spostrzeżeń, płynących od wyczynowych zawodników, jeżdżących dla Endura, w tym rodzeństwa Atherton, a także Chrisa Kyle’a i Harolda Philipa. Osoby te miały znaczący wkład w proces projektowania takich produktów, jak buty Endura MTB.  Owocna współpraca marki Endura z  Philem Burtem zaowocowała powstaniem unikalnych wkładek EGM. Są one dopasowane do wyżej wymienionego obuwia i dostępne w zróżnicowanej rozmiarówce europejskiej, od 38 aż do rozmiarów 47. Warto wspomnieć, że wkładki, które mają buty Endura MTB oferowane są także w tak zwanych połówkach. Oznacza to, że osoby posiadające rozmiar stóp 38,5 bądź 42,5, również mogą się w nie zaopatrzyć. Oceniając funkcjonalność takich produktów, jak buty Endura MTB należy stwierdzić, że jest to kolekcja sportowa, stanowiąca równowagę pomiędzy wykorzystaniem współczesnej technologii, klasycznym stylem, a zastosowaniem najlepszych jakościowo materiałów.

Modele butów Endura

buty_endura_mtb_sportsetPierwsza kolekcja wyżej wymienionego obuwia składała się z trzech różnych modeli z idealnie płaską podeszwą. Do tej grupy należą takie modele, jak m.in.:

  • MT 500 Burner Clipless stanowiący obuwie sprawdzające się w trudnym terenie. Został on wyposażony w podeszwę dostosowaną do pedałów zatrzaskowych, 
  • MT500 Burner Flat– obuwie z konstrukcją zaczerpniętą z pierwszego modelu. Płaska podeszwa tego obuwia  została opracowana w taki sposób, aby pozbyć się systemu wpinania. Pozwoliło to na osiągnięcie doskonałych rezultatów w postaci obuwia sportowego, przeznaczonego do mniej agresywnej jazdy,
  • Hummvee Flat – model butów Endura w stylu skate z idealnie płaską podeszwą, bez systemu wpinania, dedykowany nie tylko jeździe po mieście, ale również poruszaniu się pieszo po różnego typu podłożach, w tym także asfaltowych nawierzchniach, chodnikach czy kostkach brukowych. 

Wyżej wymienione modele można dopasować do swoich indywidualnych preferencji, uwzględniając funkcjonalność, stylistykę, a także rozmiar wybranego obuwia. Oceniając obuwie Endura pod względem jego funkcjonalności, warto zwrócić uwagę na zastosowanie mieszanki gumy do wykonania podeszwy. Stanowi to doskonałe rozwiązanie dla potrzeb współczesnego rowerzysty MTB, który poszukuje obuwia gwarantującego dobrą przyczepność do pedałów i maksymalną kontrolę nad rowerem, nawet w trakcie wykonywania ekstremalnych ewolucji, a także jazdy z ogromną prędkością.

Jakie zalety ma obuwie Endura MTB?

Endura MTB Warszawa wyposażono w dwa zestawy sznurówek, w różnych wersjach kolorystycznych do wyboru. Obuwie Endura wyróżnia się wysokimi walorami użytkowymi i estetycznymi. Każdy model można dopasować także do stylu ubierania i indywidualnych preferencji.  Zaawansowane buty do jazdy w terenie MT500 Burner Clipless doskonale współpracują z pedałami zatrzaskowymi. To produkty stworzone z uwzględnieniem progresywnego stylu. Doskonale wpisują się one w całą kolekcję obuwia  MT500 od Endury.  Elastyczny profil tych butów został specjalnie zaprojektowany, aby zapewnić, zarówno wsparcie, jak i kontrolę w trakcie manewrów, nie tylko za pomocą pedałów. Połączenie podeszwy środkowej z pianką EVA i wzmocnionej, nylonowej cholewki, wpływa na  sztywność butów Endura.  Przesunięte gniazdo na bloki ma bardzo długie szyny, co gwarantuje duży zakres pozycji montażu bloków, umożliwiając każdemu rowerzyście ustawienie stopy w dowolnym miejscu  na pedale. 

Zapięcie na rzep Velcro w górnej części sznurowadeł, które mają buty Endura MTB, zapewnia zablokowanie stopy od zewnątrz, z kolei wkładka EGM gwarantuje wewnętrzne wsparcie i bezpieczeństwo. Inną cechą charakterystyczną tego obuwia jest zaokrąglony zapiętek z przyczepną wyściółką z materiału „sharkskin”, który pozwala na wyeliminowanie unoszenia pięt.

wkladka_EGM_endura

 

Zaawansowane buty do poruszania się w terenie Buty MT500 Burner Flat zostały zaprojektowane do jazdy na pedałach platformowych. To model dedykowany bardzo wymagającym rowerzystom, przeznaczony do używania z pedałami platformowymi. Innowacyjne obuwie Endura MT500 Burner Flat ma twarde cholewki, co zapewnia doskonałą ochronę. Z kolei jego podeszwa środkowa, wykonana jest z pianki EVA, amortyzującej wstrząsy w skrajnych sytuacjach. To materiały o niskiej chłonności, które można szybko wyczyścić z kurzu i pyłów. 

Buty rowerowe Endura – stworzone do jazdy w różnych warunkach 

Cholewki w takich produktach, jak obuwie Endura Warszawa, składają się z klejonych paneli, wzmocnionych  szwami, umieszczonymi w newralgicznych miejscach. Pod względem elastyczności, są to buty nieco sztywniejsze niż Hummvee Flat. Można wykorzystać je do jazdy, ale nie do poruszania się pieszego po drogach czy chodnikach. Ich dwuskładnikowa  podeszwa StickyFoot ™ zapewnia wystarczającą elastyczność i maksymalną przyczepność w trakcie jazdy wyczynowej z dużą prędkością. Ten model jest również wyposażony we wkładki EGM, które gwarantują wsparcie i dopasowanie do stóp rowerzysty Endura MTB. Wyroby te zostały stworzone dla osób jeżdżących na pedałach platformowych w górach i na trasach Endura.  

Buty rowerowe w stylu skate, idealnie sprawdzające się na rowerze i w codziennym użytkowaniu poza rowerem  Pomimo swojego swobodnego wyglądu i wierności etosowi Hummvee, ten but został zaprojektowany do poważnej jazdy i codziennego użytku, a elastyczność konstrukcji została starannie dobrana, aby zrównoważyć komfort podczas chodzenia i  pedałowania. Opatentowana mieszanka gumowa StickyFoot ™ Grip firmy została użyta w obszarze pedałów w podeszwie, dzięki czemu stopy są mocno osadzone na pedałach. Guma odkształca się wokół kołków pedałów, blokując stopy w miejscu i zapewniając optymalną kontrolę nad rowerem. Kiedy nadejdzie czas, aby wrócić na szczyt góry, bieżnik na palcach i pięcie zaprojektowany jest tak, aby w razie potrzeby zapewniał doskonałą przyczepność podczas chodzenia. Endura zastosowała całą wewnętrzną podszewkę i wyściółkę tak lekką i szybko schnącą, jak to możliwe. 

Funkcjonalność obuwia Endura z podeszwą Sticky Foot Dura

Podeszwa Sticky Foot Dura zachowuje przyczepność, nawet w trakcie panowania ekstremalnych warunków pogodowych. Jest to szczególnie ważne, gdy użytkownik roweru Endura porusza się po mieście lub terenach niezabudowanych, w trakcie opadów deszczu bądź też silnego zawilgocenia powietrza. Przyczepność do pinów pedałów gwarantuje także zablokowanie stopy w danym miejscu. Warto wspomnieć, że wyżej wymienione podeszwy są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego też mogą one być eksploatowane przez bardzo długi czas, bez ryzyka ich pękania, rozwarstwienia czy też przedziurawienia, spowodowanego wyczynową jazdą na jednośladach marki Endura. Zastosowanie wkładki EGM, opracowanej z ekspertem w dziedzinie ergonomii Philem Burtem, zapewnia maksymalny komfort i przenoszenie mocy, co eliminuje nadmierne obciążenie stopy. 

Wyprofilowane śródstopie i miękki element wkładki, pomaga odsunąć duży palec u stopy od pozostałych. Dzięki temu można skoordynować ruchy i zapewnić sobie maksymalny komfort w trakcie wykonywania ewolucji. Oddzielenie poszczególnych palców stopy od siebie zapobiega także niepożądanemu zgniataniu ich w trakcie gwałtownego przyspieszania bądź też zwalniania. Wkładki do butów Endura Warszawa stymulują stopy dzięki wypustkom, rozmieszczonym w sposób strategiczny. Poprawia to propriocepcję stóp i wpływa na lepsze koordynowanie skurczów mięśni. Nie należy zapominać o wyprofilowaniu łuku stóp, które zapewniają wkładki do butów Endura. Dzięki temu rowerzysta może mieć zagwarantowane lepsze przenoszenie mocy i większy komfort w trakcie pracy nóg, bez nadmiernego obciążania śródstopia i części palców. 

Wyjątkowe obuwie sportowe marki Endura to akcesoria dedykowane bardzo wymagającymi klientom. Produkty z tej kategorii są przeznaczone do jazdy w różnych warunkach atmosferycznych. Zostały one wykonane z najlepszych jakościowo materiałów. Dopasowane do kształtu i wielkości stóp obuwie Endura MTB to najlepsze zabezpieczenie palców, śródstopia i pięt w trackie pokonywania dalekich odcinków, jak również jazdy wyczynowej na rowerach wyżej wymienionej marki. Buty Endura to wyroby z wyprofilowaną podeszwą, którą można dopasować do stylu i techniki jazdy.