SportSET

Smoove Lube uniwersalny smar do łańcucha. Test i nasz werdykt.

Co w łańcuchu (NIE)piszczy i dlaczego, czyli o naszej, cichej, głębokiej i prostej miłości do smarów SMOOVE LUBE.

Gdyby się zastanowić co łączy wszystkich pasjonatów roweru, to odpowiedz jest prosta i krótka. Rower.

Ale jeśli chodzi o podziały… tutaj nie starczy ryzy papieru żeby to wszystko opisać.

Jedni na góralach, inni na szosach, Ci na szosach nie rozumieją tych na gravelach. Szosowcy podzielą się miłośników tarcz i zagorzałych zwolenników hamulców szczękowych. Nawet gravelowcy zaczynają się pomału dzielić na tych co z sakwami i na tych co bez.

Okazuje się, że oprócz roweru łączy nas jeszcze coś. Każdy, ale to każdy chce mieć napęd czysty, cichy i wydajny.

I tutaj z pomocą przychodzi nam smar SMOOVE LUBE. Pokochaliśmy ich produkty miłością cichą, głęboką i prostą. Dlatego, że takie właśnie są. Penetrują głęboko, pracują cicho, a ich aplikacja jest prosta.

Przygotowanie łańcucha

SMOOVE LUBE po raz pierwszy

Jeśli jest to pierwsza aplikacja na napęd, warto go wyczyścić gruntownie. Dogłębne płukanie łańcucha, czyszczenie kasety, kołeczek przerzutki i blatów korby. Poprzedni smar powinien być zupełnie usunięty, a zastosowane do czyszczenia środki dokładnie spłukany.

Metodę wybierzcie według uznania. Albo… wpadnijcie do nas.  Chętnie to dla Was zrobimy.

Po zakończeniu czyszczenia łańcuch musi wyschnąć. Naprawdę wyschnąć. Daj mu kilka godzin. Albo pomóż suszarką.

SMOOVE LUBE po raz drugi

Jeśli Twój napęd jest już uszczęśliwiony SMOOVem, po kilku jazdach możesz nałożyć go ponownie. W tym celu wytrzyj z łańcucha nagromadzony brud za pomocą suchej szmatki, a jeśli jeździsz w warunkach mokrych, daj łańcuchowi dokładnie wyschnąć. Można nakładać ponownie.

SMOOVE LUBE po raz trzeci

Albo i po raz czwarty. W każdym razie kiedy zauważysz, ze SMOOVE’a ubyło z łańcucha, nałóż go na nowo. I tutaj miłe zaskoczenie. Łańcucha nie trzeba zdejmować ani nadmiernie płukać. SMOOVE Prep to specyfik przeznaczony do usuwania smarów SMOOVE. Nalej niewielka ilość do swojego urządzenia do czyszczenia łańcucha, a po kilku chwilach napęd będzie czysty i gotowy do nowej aplikacji.

Nakładamy

NA CIEPŁO

Pojemnik ze SMOOVE LUBE umieść w kubku z ciepłą wodą i daj mu kilkadziesiąt sekund. Dzięki temu smar rozrzedzi się i będzie łatwiejszy w nakładaniu.

NA ZIMNO

Można aplikować bez nagrzewania, przez co smar jest gęsty, ale to nie wpływa na lot rakiety.

W obu przypadkach nakładać możesz metodą „ogniwo po ogniwie”, albo śmiało kręcić korbą delikatnie naciskając na butelkę SMOOVE .

Nieważne co zrobisz, SMOOVE LUBE wchodzi w ogniwka głęboko.  Ważne, żeby po aplikacji kilkukrotnie zakręcić korbą i dać smarowi kilka godzin odpoczynku. W tym czasie preparat rozprowadzi się równo pomiędzy częściami, odparuje i zgęstnieje.

Gdy jest już gotowy, od razu rzuca się w oczy to, że się nie kruszy. Można go więc spokojnie używać w trenażerze. Tak tylko piszemy, gdyby się okazało, że wiosnę przełożono na lipiec…

Wrażenia z jazdy

Smoove zyskuje coraz większą liczbę naszych zadowolonych klientów. A my ujeżdżamy je na góralu i na szosie. Ale jak poczytacie nasze testy opon (LINK), to szosą jeździmy wszędzie i zawsze, więc cokolwiek piszemy o szosie, sprawdzi się również w Waszych gravelach.

W warunkach suchych smar jeździ cicho, a łańcuch łagodnie przeskakuje między trybami. Po jeździe czyści się bardzo łatwo, wystarczy kilka obrotów korbą po przyłożeniu suchej szmatki do łańcucha i po sprawie. Jedna aplikacja  służy przez wiele, wiele kilometrów. Ile? Zakładamy, że zrobienie na nim 750 km nie stanowi problemu. Nam się udało, czemu by u Was miało być inaczej.

Na mokro jest trochę trudniej wyczyścić, bo drobinki błota i piasku lubią się schować gdzie popadnie. Ale najbardziej zaskoczyło nas to, że łańcuch pracuje cicho i płynnie. To naprawdę robi wrażenie.

Po SMOOVE na Koło

Całą gamę produktów SMOOVE znajdziesz u nas na Obozowej 95. Mamy smary na każdą okazję i środki do czyszczenia napędu.

Możemy wyczyścić Twój łańcuch w ultradźwiękowej kąpieli, jeśli będzie to pierwsza aplikacja SMOOVE LUBE.

Zapraszamy,  doradzimy, pomożemy!

Będziecie zadowoleni.

Do zobaczenia!!!

Powiązane posty