SportSET

Siodła testowe Bontrager, WTB, PRO.

Złe siodełko, złe spodenki, czy to Twoja wina?
W tym wpisie rozwiejemy Wasze wątpliwości dotyczące bólu pojawiającego się w okolicach siodła.
Czy to złe siodło? Czy to złe spodenki? A może to z Tobą jest coś „nie-tak”?

Tytułem wstępu. Umówmy się co do jednego i to od samego początku – jeśli coś działa dobrze, to tego nie czujemy, ani o tym nie myślimy. Czy myślisz o swoich butach? O papciach? O krześle? O podkoszulku? Nie. Bo spełniają swoje zadanie i nie przychodzą na myśl w ciągu dnia. Stąd już tylko prosta droga do stwierdzenia, że jeżeli cokolwiek czujesz od siodełka, nie daje Ci ono stabilności w trakcie jazdy, ocierasz się na nim i w ogóle „wiesz”, że ono tam pod Tobą jest, to jest wskazanie, że coś jest nie tak. Mamy trzy sprawy, które mogą nie zadziałać.

Twoja miednica.
Może się zdarzyć, że miednica nie układa się dobrze. Mówimy tutaj o przypadku, kiedy żaden inny problem nie występuje – siodło jest wybrane i ustawione dobrze, to samo dotyczy spodenek. Ale po jakiejś przerwie od roweru może się zdarzyć, że nie będziesz w stanie utrzymać pozycji na rowerze, która była łatwa przed przerwą. Ten przypadek jest najprostszy ze wszystkich – pojeździj po prostu, albo wpadnij na bikefitting, żebyśmy dobrali nową pozycję odpowiadającą Twoim obecnym możliwościom.
Twoje spodenki.
Sprawa trochę trudniejsza. Musisz mieć dobrze dobrane i dobrze dopasowane. Wybrać trzeba rodzaj spodenek, ich rozmiar i dobrze je założyć. Ale tutaj chętnie służymy pomocą: Pomożemy, dobierzemy.
Twoje siodło.
Sprawa najważniejsza i tutaj można zrobić najwięcej zamieszania. Nie zawsze niewygodne siodło się nie nadaje. Czasem jest po prostu źle ustawione.
Pisaliśmy o tym w naszym poradniku na blogu, ale przypomnimy tak po krótce:
Wybór modelu zgodnego z przeznaczeniem. Pomiar rozstawu kości kulszowych i na tej podstawie dobór rozmiaru. Potem montaż zgodnie z zaleceniami producenta (pochylenie/poziom nosa). Znalezienie właściwej wysokości. Znalezienie właściwej pozycji przód/tył. Działając w ten sposób, bądź powierzając ten problem nam, masz pewność, że usuniesz dolegliwości związane z siodełkiem.

Siodła testowe
Wychodząc naprzeciw problemom związanymi z doborem siodła rowerowe, oferujemy wspaniały wybór siodeł testowych, ale przede wszystkim pomagamy w wyborze i ustawiamy je dla Was. W tym temacie ważne są dwie rzeczy – przyjedź z rowerem – łatwiej się wtedy montuje siodło. A to drugie – nie musisz kupować – oferujemy świetny i elastyczny program siodeł testowych. Dobrane i ustawione siodełko możesz używać przez tydzień. A potem wymienić na inny model.

Siodła testowe Bontrager
Ze stajni Treka oferujemy wiele modeli w wersjach odpowiadających Twoim potrzebom i portfelowi.
VERSE – wszechstronne siodło, które bez względu na rozmiar ma bardzo wygodny kanał przez środek. Dzięki niemu znacznie zmniejsza się nacisk na części intymne bez względu na płeć. Świetną cechą tego siodła są szyny dające możliwość bardzo dużej regulacji przód/tył. Dostępne szerokości 135mm/145mm/155mm.
AEOLUS – jest tym dla Bontragera czym kubełkowe fotele w samochodach rajdowych. To majstersztyk ergonomii i lekkości przeznaczony dla rowerów, na których jeździmy z dużym przednim pochyleniem miednicy. Dlaczego nie piszemy o „agresywnej pozycji” to temat na inny artykuł.
COMMUTER FLUID – da Ci super miękkie podparcie na wszystkich rowerach, w których przede wszystkim liczy się komfort.
Oprócz tego można u nas wypróbować siodło testowe Bontrager ARVADA – siodło bez kanału, jednak bardzo wygodne i smukłe w każdym rozmiarze. Polecamy dla rowerów górskich. Zresztą tam bywa często przez Treka montowane. Dostępna szerokość siodła testowego 138mm.
Nie zapominajmy o siodełku AJNA – zasadniczo damskie, ale przez swój neutralny profil sprawdza się również wśród mężczyzn. Mads Petersen? Tak, on właśnie montuje AJNE w swojej Emondzie.Siodła testowe WTB
Spośród siodeł firmy WTB mamy dostępnych większość modeli. Począwszy od najpopularniejszego – siodło testowe WTB VOLT. Dostępne jest w trzech szerokościach – 135/142/150mm. Wygodne siodło nie tylko do roweru górskiego ale śmiało wybierane przez użytkowników rowerów typu gravel oraz szosa.
Siodło testowe WTB ROCKET to idealne siodło na długie wycieczki rowerowe. Jest wyższym siodłem niż Volt, w odczuciu dość mięsiste. Na stronie producenta sugerowane zastosowanie jest bardzo szerokie – od gravel’a, przez cross country i trail, aż po enduro i bikepacking. Siodło ROCKET jest wyprofilowane do góry w tylnej części co przekłada się stabilne oparcie oraz robi genialną robotę przy podjazdach. Dostępne szerokości 135/142/150mm.
Siodło testowe WTB KODA zostało udoskonalone w ciągu dwóch lat włącznie dzięki informacjom zwrotnym od testerów płci żeńskiej, ale rezultatem jest siodło, o które walczą również mężczyźni. Średnia grubość podkładki zapewnia całodzienny komfort, a otwarty kanał środkowy i lekko zakrzywiona szyja zapewniają idealną równowagę między wydajnością a wsparciem. Krótki nos Kody oferuje bezproblemowe podjazdy i zjazdy bez obawy o splątanie się spodni. Jest to po prostu wygodne siodło dla wszystkich.
Pozostałe modele w naszej ofercie to:
Silverado, Pure, Speed, Speed She, Comfort…Siodła testowe PRO
Zapraszamy do testów i zakupu siodeł PRO

Renomowany producent przejęty przez Shimano dostarcza teraz jeszcze lepszych komponentów niż kiedykolwiek.
Każde siodło występuje w wersji z kanałem anatomicznym i bez, i jest dostępne w wielu wersjach wykończenia i materiałów – aż po w pełni karbonową skorupę i pręty.
Siodło testowe PRO FALCON – polecamy szosowcom i gravelowcom, którzy nie potrzebują fizycznego podparcia pod pośladkami, żeby dobrze ułożyć swoją miednicę. Jest po prostu płaskie.
Siodło testowe PRO TURNIX – producent poleca je dla średnio rozciągniętych kolarzy i rzeczywiście – pozycję miednicy utrzymać jest łatwiej dzięki delikatnie zagiętej do góry „kanapie”. Samo siodło jest na tyle wąskie (bez względu na rozmiar), że świetnie sprawuje się również w jeździe w terenie, a nawet w górach – łatwo można zsunąć się do tyłu, żeby balansować rowerem na zjeździe.

Mamy również swojego faworyta. A w zasadzie mają go nasi klienci – siodło sprzedaje się zanim jeszcze do nas dotrze. To STEALTH. Jest siodłem o krótkiej skorupie i dlatego wymaga specyficznego ustawienia. Ale sprawdza się w wielu warunkach. Daje dobre i neutralne podparcie miłośnikom “kolarstwa romantycznego”. Świetnie przyjmuje na siebie rolę wsparcia dla agresywnych ścigantów.

Skorzystaj z naszego programu siodeł testowych już dzisiaj! Szczegóły TUTAJ.