Bez kategorii

Rowery Diamant

Rowery Diamant to producent, który jest jednym z najstarszych i najbardziej doświadczonych producentów rowerów miejskich w Europie.
Historia marki Diamant jest naprawdę imponująca. Jej twórcy, bracia Friedrich i Wilhem Nevoigt, pierwszy bicykl wyprodukowali już w 1895 roku. Panowie przyczynili się też mocno do rozwoju technologicznego rowerów, których dzisiejsza postać dużo zawdzięcza ich wynalazkowi – łańcuchowi rolkowemu, który zastąpił stosowane wcześniej prymitywne łańcuchy blokowe.

Wkład w rozwój kolarstwa rowerów Diamant to jednak znacznie więcej. Marka, która dzisiaj jest kojarzona przede wszystkim z rowerami rekreacyjnymi i komunikacyjnymi, ma nawet w swojej historii przygodę ze sportem. W latach 20 i 30 to właśnie na rowerach Diamant wygrywano szosowe wyścigi. Co ciekawe, lekki model “67” pozwolił również sięgnąć po złote medale igrzysk olimpijskich w 1936 roku. Marka rowerów Diamant zapisała się też na kartach historii jako ta, która pierwsza wprowadziła na rynek rower przeznaczony specjalnie dla Pań (1924 rok). W roku 1934 firma Diamant pomogła też zrewolucjonizować system zaopatrzenia wielu małych sklepów, wprowadzając rower… dostawczy.

Po przeszło 120 latach rozwoju rowery Diamant mają ugruntowaną opinię jednego z najbardziej prestiżowych producentów rowerów w Europie. Od 2002 jest własnością producenta rowerów Trek. Dzięki temu marka Trek wzbogaciła swoją ofertę o jedne z najlepszych na świecie rowerów miejskich, z kolei Diamant dostał zastrzyk nowoczesnej technologii. Nie od dzisiaj wiadomo, iż inżynierowie rowerów Trek i komponentów Bontrager to chyba najbardziej “niespokojne dusze” rowerowego świata, w których biurach projektowych cały czas trwają prace nad rozwiązaniami zmieniającymi oblicze współczesnych rowerów.

W ofercie rowerów Diamant znajdziemy wiele interesujących modeli rowerów miejskich, trekkingowych czy crossowych. Oprócz charakterystycznego, klasycznego logo elementem wspólnym wszystkich produktów marki jest wysoka jakość wykończenia widoczna zarówno w doborze komponentów najwyższej jakości, jak i dopieszczeniu każdego detalu. Żaden, nawet najmniejszy element rowerów Diamant nie jest przypadkowy. Warto dodać, że obecnie Diamant tak jak Trek oferuje dożywotnią gwarancję na ramy swoich rowerów (dla pierwszych właścicieli).

W ofercie tak innowacyjnego i doświadczonego producenta rowerów komunikacyjnych nie mogło zabraknąć coraz popularniejszych rowerów ze wspomaganiem elektrycznym. W sklepie rowerowym na warszawskiej Woli znajdziecie Państwo propozycje zarówno dla Pań i Panów. Topowym modelem sprzedawanym w Naszym sklepie jest turystyczny rower Diamant Ubari Deluxe o bardzo wygodnej geometrii. Model ten wyposażony jest w pełne wyposażenie takie jak błotniki, oświetlenie, osłony napędu oraz bagażnik niezbędne do komfortowej jazdy. Amortyzowany wspornik siodła, amortyzator przedni sprawiają, że rower Diamant Ubari Deluxe sprawdzi się zarówno na wyprawie, jak i w codziennej eksploatacji, np. do pracy. Na liście wyposażenia znalazły się także hamulce hydrauliczne Shimano, cena modelu ustalona została na 3799 zł.

Zapraszamy do odwiedzin naszego sklepu przy ulicy Obozowej 95.