SportSET

Elektryczny Ecobike RX500 – turystyczny góral bez słabych stron

Elektryczny Ecobike RX500 turystyczny

Z radością otwieramy nowy sezon rowerowy, a także serię wpisów na temat rowerów elektrycznych firmy Ecobike. Mamy już za sobą nie tylko wprowadzenie marki do sklepu SportSet na Obozowej w Warszawie, ale także wspólny udział w targach Bike Expo.

Elektryczny Ecobike RX500 turystycznyPierwszy do testów ruszył tytułowy rower elektryczny RX500, wspaniały rower zbudowany na bazie turystycznego górala. Tak można o nim śmiało powiedzieć. Bo przecież rower elektryczny zanim się go wyposaży w silnik jest maszyną o jakiejś charakterystyce. 

Wsiadamy na eRiksa z dużą łatwością. Ale… Mimo, że jest to łatwe fizycznie – dzięki łagodnie opadającej rurze górnej, to zajmuje to trochę więcej czasu. Jakoś tak zawsze najpierw przy nim postoimy i popatrzymy. Nas zachwycał od pierwszego spotkania i za każdym razem nie możemy oprzeć się wrażeniu, że rower jest po prostu piękny. Miło postać i popatrzeć. 

Harmonijnie poprowadzone rury połączone są wybitnie wygładzonymi spawami. Jak wygładzonymi? A no tak, że każdy z nas musiał własnoręcznie popukać, że to aluminium. Bo przecież wygląda jak karbon. 

Silnik umieszczony jest w mechanizmie korbowym, a spora bateria znajduje się w rurze dolnej. Dzięki temu rower nie tylko ładnie wygląda, ale również wygodnie się go prowadzi, podnosi i parkuje. 

Ruszamy!!!

Zgodnie z informacją producenta (prawdziwą;-)) sercem roweru jest silnik centralny Ananda®, który rozwija moc maksymalną 780W, a jego moment obrotowy sięga aż 130 Nm. W każdym trybie pracy daje to odczuwalną pomoc w trakcie jazdy. 

Swobodnie ruszasz spod świateł i swobodnie osiągasz dozwoloną na ścieżce prędkość 25 km/h. Utrzymanie tej prędkości nawet w najbardziej oszczędnym wariancie wspomagania nie stanowi najmniejszego problemu. Twoim zadaniem jest tylko prowadzenie tej czerwonej prędkości w wybranym przez Ciebie kierunku. 

Power is Nothing Without Control

My już tego sloganu używaliśmy z racji sprzedaży opon Pirelli. Ale tutaj pasuje jak ulał. Cała ta dodatkowa moc na nic by się nie zdała, gdyby nie można jej było kontrolować. 

Równie łatwo jak przyspieszanie przychodzi nam hamowanie. Hamulce stają na wysokości zadania i dają duże poczucie pewności. 

A co pomiędzy START-em i STOP-em? A tutaj wychodzi na jaw ukryta w geometrii i rozłożeniu masy prawdziwa twarz RX500. Pozycja na siodełku jest wygodna, na co wpływa kąt rury podsiodłowej i stosunkowo wysoka główka ramy. 

W trakcie manewrowania mamy poczucie pełnej kontroli nad rowerem bez względu na nawierzchnię. Za wybieranie wszystkich nierówności odpowiada przedni amortyzator, który równie dobrze radzi sobie z polnymi dziurami, leśnymi korzeniami, kamieniami, a także nierównościami na ścieżkach rowerowych i chodnikach.  

Dla kogo ten rower?

RX500 to dobra opcja dla tych, którzy chcą pojechać dalej i szybciej w trudniejszym terenie. Weekendowe wyprawy za miasto i po górach mogą stać się bardziej osiągalne. 

A co pomiędzy weekendami? Rower świetnie sprawdzi się jako całoroczny sprzęt na dojazdy do pracy. Dojedziesz na czas, bez korków i w pełnej gotowości do działania. W końcu większość pracy na dojazd wziął na siebie napęd elektryczny

Serdecznie polecamy!!!

Gdzie kupić rower elektryczny Ecobike RX500?

Po pełną gamę rowerów ECOBIKE zapraszamy na Obozową 95. Tutaj w miłej atmosferze porozmawiamy o Twojej przygodzie z rowerem, a także przejedziesz się na testowej maszynie po ścieżkach rowerowych i pobliskim lasku.